2016 T.T. Start Sheet

90 James Ambrose-Parish 2nd Lee Valley Youth Cycling Club 10:31
100 Dylan Thomas 2nd VC Meudon 10:32
98 Craig Gow 2nd Tyneside Vagabonds CC 10:33
97 Joe Hill 2nd Team ASL360 10:34
95 Billy Robinson 2nd Squadra RT 10:35
94 Conor Davies 2nd Speedflex Race Team 10:36
84 Liam Davies 2nd Broom Wagon Racing Team 10:37
92 Daniel Coombe 2nd Planet X – Northside Cycling 10:38
89 Oliver Hucks 3rd High Wycombe Cycling Club 10:39
81 Louis Rose-Davies 2nd Team Corley Cycles 10:40
66 Cathal Purcell Munster Academy 10:41
62 Michael Parry 2nd Eastern Region 10:42
58 Timothy Torrie 2nd DFL In-Gear Development 10:43
34 Marcus Burnett 1st BC Private Member 10:44
74 Timothy Jones 2nd Spokes Racing Team 10:45
70 Danny Mulholland 2nd Central & Eastern Scotland 10:46
54 Euken Ertzilla Beste Alde La Tostadora/S.C.Duranguasa 10:47
50 Will Swarbrick 2nd Bath Cycling Club 10:48
46 Gavin Taylor 2nd Yorkshire 10:49
32 Jacques Sauvagnargues 2nd Zappi’s Racing Team 10:50
24 Ben Walsh NRPT – Magnet.ie 10:51
18 Harry Hardcastle 2nd VCUK PH-MAS Cycling Team 10:52
13 William Roberts 2nd Wales 10:53
6 Georg Mew Jensen 2nd VC Londres 10:54
4 Elliot Redfern 2nd HMT with JLT Condor 10:55
40 Daniel Scarffe 3rd Isle of Man Cycling 10:56
49 Nic McKibbin 3rd Bath Cycling Club 10:57
99 Jack Freeman 2nd VC Meudon 10:58
96 Tom Easley 2nd Team ASL360 10:59
83 Fergus Robinson 2nd Allen Valley Velo 11:00
87 Cameron Orr 2nd GB MTB Dev Team 11:01
80 Charles Page 2nd Team Corley Cycles 11:02
77 Joe Swinnerton 2nd Swinnerton Cycles 11:03
65 Oran Peirse Munster Academy 11:04
61 James O’Connell 2nd Eastern Region 11:05
57 James Mitri 3rd DFL In-Gear Development 11:06
33 Jack Broadley 2nd Sunset Cycles 11:07
73 Stephen Dent 2nd Spokes Racing Team 11:08
69 Calum Kennedy 2nd Central & Eastern Scotland 11:09
53 Mark Donovan 2nd Beste Alde La Tostadora/S.C.Duranguasa 11:10
45 Jamie Ridehalgh 2nd Yorkshire 11:11
37 Reece Wood 1st Velocity Globalbike 11:12
31 Joshua Roberts 2nd Zappi’s Racing Team 11:13
27 Kieran Hotson 2nd Catford CC Equipe/Banks 11:14
23 Alexis Roche NRPT – Magnet.ie 11:15
20 Thomas Pidcock 1st VCUK PH-MAS Cycling Team 11:16
15 Samuel Tillett 3rd Wales 11:17
10 Matthew Cox 2nd Giant Cycling Club – Halo Films 11:18
8 Fred Wright 1st VC Londres 11:19
3 Alfie Moses 2nd HMT with JLT Condor 11:20
39 Michael Moss 3rd Isle of Man Cycling 11:21
48 George Beck 2nd Bath Cycling Club 11:22
91 James Higginson 2nd Manchester Wheelers Club 11:23
82 Kieran Howarth 2nd Acre Racing Team 11:24
88 Harry Yates 2nd Hargroves Cycles – Ridley RT 11:25
86 William Gascoyne 3rd GB MTB Dev Team 11:26
79 Carl Jolly 2nd Team Corley Cycles 11:27
76 Benjamin Hardwick 2nd Swinnerton Cycles 11:28
64 Dillon Corkery Munster Academy 11:29
60 Gabriel Fowden 2nd Eastern Region 11:30
56 Alex Littlewood 2nd DFL In-Gear Development 11:31
16 Cameron Biddle 2nd Solihull CC 11:32
72 Matthias Barnet 2nd Spokes Racing Team 11:33
68 Calum Johnston 2nd Central & Eastern Scotland 11:34
52 Peru Baranano Beste Alde La Tostadora/S.C.Duranguasa 11:35
44 Will King 2nd Yorkshire 11:36
36 Matthew Draper 2nd Velocity Globalbike 11:37
30 Patrick Christopher 2nd Zappi’s Racing Team 11:38
26 Buauna Ball 2nd Catford CC Equipe/Banks 11:39
22 Thomas Knight NRPT – Magnet.ie 11:40
19 Adam Hartley 1st VCUK PH-MAS Cycling Team 11:41
14 James Tillett 2nd Wales 11:42
11 Charlie Meredith 1st Giant Cycling Club – Halo Films 11:43
7 Jacob Vaughan 1st VC Londres 11:44
2 Lewis Bulley 1st HMT with JLT Condor 11:45
93 Ryan Coulton 1st Pro Vision SJ Academy 11:46
42 Eugene Cross 2nd SSLL Racing Team 11:47
41 Chris Fallon 1st Kuota – Spinergy – GSG 11:48
85 Rhys Britton 2nd Bush Healthcare CRT 11:49
78 Anthony Anderson 1st Team Corley Cycles 11:50
75 Jake Stewart 2nd Swinnerton Cycles 11:51
63 Conor Murphy Munster Academy 11:52
59 James Jenkins 1st Eastern Region 11:53
55 Theo Hartley 2nd DFL In-Gear Development 11:54
28 Owen Line 2nd Champion System VCUK Racing Team 11:55
71 Grant Martin 1st Spokes Racing Team 11:56
67 Joseph Nally 1st Central & Eastern Scotland 11:57
51 Ben Hardy 1st Beste Alde La Tostadora/S.C.Duranguasa 11:58
47 Hayden Burton 2nd Bath Cycling Club 11:59
43 Jake Beach 2nd Yorkshire 12:00
38 Owen Dudley 2nd Isle of Man Cycling 12:01
35 Matthew Walls 1st Velocity Globalbike 12:02
29 Charlie Quarterman 1st Zappi’s Racing Team 12:03
25 Tim James 2nd Catford CC Equipe/Banks 12:04
21 Adam Stenson NRPT – Magnet.ie 12:05
17 Robert Scott 1st VCUK PH-MAS Cycling Team 12:06
12 Peter Kibble 1st Wales 12:07
9 Etienne Georgi 1st Giant Cycling Club – Halo Films 12:08
5 Ethan Hayter 1st VC Londres 12:09
1 Max Williamson 1st HMT with JLT Condor 12:10